blog o soczewkach kontaktowych

Refundacja soczewek kontaktowych przez pracodawcę
Refundacja soczewek kontaktowych przez pracodawcę

Refundacja okularów do pracy przy komputerze jest dosyć popularna, ale pracodawca może również zwrócić koszt zakupu soczewek  kontaktowych przez pracownika. Aby ubiegać się o refundację należy przedstawić pracodawcy zaświadczenie lekarskie, o konieczności korekcji wzroku za pomocą soczewek kontaktowych.

Przepisy dotyczące zasad refundacji są dosyć lakoniczne, dlatego zasady zwrotu kosztów zakupu soczewek kontaktowych lub okularów zatrudniający pracownika powinien zawrzeć w regulaminie pracy.

Pracodawca zobowiązany jest do zapewnienia okularów korygujących każdemu z zatrudnionych, bez względu na rodzaj umowy o pracę i okres zatrudnienia, jeżeli korzysta on z monitora ekranowego przez co najmniej połowę dobowego wymiaru czasu pracy.

Dokument potwierdzający zakup soczewek kontaktowych

Receptę na soczewki kontaktowe oraz odpowiednie zaświadczenie dla pracodawcy powinien wystawić lekarz okulista. Aby udowodnić zakup soczewek kontaktowych, należy przedstawić potwierdzenie zakupu soczewek kontaktowych. Takim potwierdzeniem  może być faktura VAT wystawiona przez nasz sklep.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl