blog o soczewkach kontaktowych

Chcę nosić soczewki kontaktowe
Chcę nosić soczewki kontaktowe

Chcę nosić soczewki kontaktowe, jakie wybrać? Czy dane soczewki będą dla mnie odpowiednie?

Te pytania najczęściej kierowane są od osób zachęconych przez wiele kampanii reklamowych do noszenia soczewek. I wcale nie dziwimy się, że chcecie widzieć wyraźnie bez okularów. Dobrze dobrane soczewki kontaktowe są niewyczuwalne na oku.

Więc zaczynamy przygodę z soczewkami:

Krok 1: Umawiamy się do specjalisty zajmującego się aplikacją soczewek kontaktowych.

Soczewki dobiera lekarz okulista lub optometrysta, czyli technik zajmujący się badaniem wad wzroku. I tu często pojawia się pytanie: czy to jest konieczne, bo ja mam już receptę na okulary? Tak, jest konieczne :).

Krok 2: Badanie wzroku.

Specjalista powinien zbadać wzrok oraz sprawdzić, czy nie ma przeciwwskazań do noszenia soczewek. Określi również moc soczewek (może różnić się od mocy okularowych), ich krzywiznę, średnicę, markę i model. Wybierze również odpowiednie soczewki próbne.

Krok 3: Uczymy się zakładać i zdejmować soczewki. 

W gabinecie zwykle przymierzane są soczewki próbne, których koszt wliczony jest w cenę usługi. Podczas wizyty aplikacyjnej specjalista powinien nauczyć was zakładania, zdejmowania i pielęgnacji soczewek. To bardzo ważny etap wizyty. Nie uciekajcie z gabinetu zbyt szybko. Soczewkę trzeba będzie zdjąć później samodzielnie w domu, a rano założyć ponownie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl